ZELEX Doll Fusion ZFE01-1 ZF 161cm D-Cup Fair / silicone doll - standing without screws
Code: ZELEX-ZFE01-1-ZF161DS
Related products
Product detailed description
ZELEX Doll Fusion ZFE01-1 + ZF161D – 161 cm, D-Cup, Fair
Luxury silicone doll in stock – Fusion Series
Discover the premium model ZELEX ZFE01-1 + ZF161D from the exclusive series Fusion Series, which combines cutting-edge technology, precise handcrafting, and maximum emphasis on realistic appearance and body movement.
With a height of 161 cm, fuller bust D-Cup breasts and a fair skin tone Fair makes the doll look elegant, natural, and exceptionally realistic.
Fusion Series offers ultra-soft skin texture, advanced technology Seamless Head-to-Body, soft medical-grade silicone, and sophisticated construction for an authentic visual and tactile experience.
Main advantages of the ZF161D model
- Seamless head and body connection without a visible transition.
- Movable jaw for more realistic interaction.
- Oral cavity depth: 18 cm.
- Ultra-fine 3D skin texture.
- Gel Breasts D-Cup & Gel Butt 2.0.
- Softened intimate tunnels for higher comfort.
- Softened Inner Core simulating natural muscle response.
- Ultra Soft medical silicone.
- EXP Skeleton (Special Version) for maximum mobility.
.jpg)
Model ZF161D Dimensions
| Height | 161 cm |
| Weight | 39 kg |
| Chest circumference (upper) | 94 cm |
| Underbust circumference | 77 cm |
| Cup size | D |
| Waist | 68 cm |
| Hips | 97 cm |
| Neck circumference | 32 cm |
| Shoulder width | 38 cm |
| Arm length | 61 cm |
| Arm length | 19 cm |
| Leg length | 74.5 cm |
| Foot length | 24 cm |
| Thigh circumference | 52.5 cm |
| Calf circumference | 33.5 cm |
| Oral cavity depth | 18 cm |
| Vaginal depth | 19 cm, Ø 4 cm, texture Style 1 |
| Anal depth | 19 cm, Ø 3 cm, texture Style 1 |
Default equipment
- EXP Skeleton (Special Version)
- Ultra Soft Silicone
- Softened Inner Core
- Movable Jaw
- Gel Butt 2.0
Tunnel textures
Vagina – texture Style 1
Anal – texture Style 1
Production photo
Video
Additional parameters
| Category: | Zelex Doll Fusion Silicone series |
|---|---|
| Weight: | 35 kg |
| Material: | Silicone |
| Waist circumference: | Narrow |
| Weight: | 30 - 40 kg |
| Breast size: | Medium |
| Manufacturer: | ZELEX Dolls |
| Height: | Medium (from 157 to 169 cm) |
| Skin color: | Light |
| Hair color: | Brown |
| Race: | European |
| _Material: | Silikon |
| _Waist circumference: | 68 cm |
| Head joint type: | Hlava napevno s tělem |
| Hips: | 97 cm |
| Chest circumference (across the breasts): | 94 cm |
| Virgin weight: | do 40 kg |
| Výška panny: | 161 cm |
ZELEX Dolls is the world's leading manufacturer of the highest quality silicone realistic sex dolls.
ZELEX Doll products can be found here:



