Stimul8 S8 S8 Tightening Creme Shape 30ml - Natural - 30
Code: 9742330509
Free gift
= something with every order :) Bonus program for our new and regular customers. Small and large order will get a reward from us.
Product detailed description
Stimul8 S8 vaginal cream has a doubly effective, rejuvenating formula. Caffeine slows skin aging and firms the vaginal area, while lipopeptides stimulate blood circulation for increased sensitivity and orgasm. Store in a cool and dry place.Manufacturer: Stimul8 S8
Color: Natural
Gluten-free: Yes
Ingredients: AQUA, DICAPRYLYL CARBONATE, PROPYLENE GLYCOL, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE /STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, CAFFEINE, PENTYLENE GLYCOL, HYDROGENATED LECITHIN, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, C12-16 ALCOHOLS, PALMITIC ACID, XANTHAN GUM, INULIN LAURYL CARBAMATE, MAGNOLIA OFFICINALIS BARKEXTRACT, VANILLYL BUTYL ETHER, TOCOPHEROL, SODIUM BENZOATE, BENZOIC ACID, SODIUM PHYTATE, ALCOHOL, DEXTRAN, PALMITOYL TRIPEPTIDE-8, SODIUM HYDROXIDE
Additional parameters
| Category: | Vaginal Tightening |
|---|---|
| EAN: | 8713221820464 |
| Manufacturer: | Stimul8 S8 |
| Color: | Natural |
| Gluten free: | Ano |
| Size: | 30 |
| Composition: | AQUA, DICAPRYLYL CARBONATE, PROPYLENE GLYCOL, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE /STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, CAFFEINE, PENTYLENE GLYCOL, |
| Diameter: | Ø 3 cm |
| Product dimensions: | 30 ml |
| Total length: | 10 cm |
| Celková délka: | 10 cm |
| Průměr: | Ø 3 cm |
| Rozměry výrobku: | 30 ml |
| Složení: | AQUA, DICAPRYLYL CARBONATE, PROPYLENE GLYCOL, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE /STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, CAFFEINE, PENTYLENE GLYCOL, HYDROGENATED LECITHIN, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, C12-16 ALCOHOLS, PALMITIC ACID, XANTHAN GUM, INULIN LAURYL CARBAMATE, MAGNOLIA OFFICINALIS BARKEXTRACT, VANILLYL BUTYL ETHER, TOCOPHEROL, SODIUM BENZOATE, BENZOIC ACID, SODIUM PHYTATE, ALCOHOL, DEXTRAN, PALMITOYL TRIPEPTIDE-8, SODIUM HYDROXIDE |



