Stimul8 S8 Massage Oil Box 3x 50ml
Code: 97414
Product detailed description
Ingredients:
531 - Multi flavour
VITALIZE: SESAMUM INDICUM SEED OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, PARFUME Oil, CITRAL, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, CITRONELLOL, EUGENOL, FARNESOL
RELAX: SESAMUM INDICUM SEED OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, PARFUME OIL, AMYL CINNAMAL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL (LILIAL), CINNAMYL ALCOHOL, CITRONELLOL,EUGENOL, METHY 2-OCTYNOATE, ISOEUGENOL, EUGENOL, HYDROXYCITRONELLAL,
REFRESH: SESAMUM INDICUM SEED OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, PARFUME OI, LINALOOL, LIMONENE, EUGENOL, COUMARIN, CITRAL, BENZYL SALICYLATE, BENZYL BENZOATE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE
Package: 3x50ml
Additional parameters
| Category: | Massage oils and gels |
|---|---|
| EAN: | 8713221820471 |
| Manufacturer: | Stimul8 S8 |
| Color: | Multi flavour |
| Gluten free: | Ano |
| Size: | 50 |
| Composition: | VITALIZE: SESAMUM INDICUM SEED OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, PARFUME Oil, CITRAL, LIMONENE, L |
| Diameter: | Ø 3 cm |
| Product dimensions: | 50 ml |
| Total length: | 10 cm |
| Celková délka: | 10 cm |
| Průměr: | Ø 3 cm |
| Rozměry výrobku: | 50 ml |
| Složení: | VITALIZE: SESAMUM INDICUM SEED OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, PARFUME Oil, CITRAL, LIMONENE, LINALOOL, , GERANIOL , HEXYL CINNAMAL , CITRONELLOL, EUGENOL, FARNESOL RELAX: SESAMUM INDICUM SEED OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, PARFUME OIL, AMYL CINNAMAL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL (LILIAL), CINNAMYL ALCOHOL, CITRONELLOL,EUGENOL, METHY 2-OCTYNOATE, ISOEUGENOL, EUGENOL, HYDROXYCITRONELLAL,REFRESH: SESAMUM INDICUM SEED OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, PARFUME OI, LINALOOL, LIMONENE, EUGENOL, COUMARIN, CITRAL, BENZYL SALICYLATE, BENZYL BENZOATE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE |
The Stimul8 brand is a manufacturer of high quality erotic toys and accessories for adults, including lubricants, vibrators, etc. It emphasizes the quality and safety of its products.
Stimul8 products can be found here:



