ClimaxDoll ULW Ultra-Lightweight Life-Size Sex Doll Torso 884# Hazel - in stock in CZ
Code: CLIMAXDOLL-ULW-884-HAZEL-CR
Free gift
= something with every order :) Bonus program for our new and regular customers. Small and large order will get a reward from us.
Related products
Product detailed description
ClimaxDoll ULW 884# Hazel – ultra-lightweight BBW silicone torso with head (IN STOCK)
ULW 884# Hazel is a luxurious realistic life-size silicone torso designed for lovers of pronounced feminine curves and a BBW hourglass-shaped figuresbody type. Thanks to the ULW (Ultra-LightWeight) technology technology, it offers low weight, an extremely soft touch, and natural movement when handled.
The body is made of premium medical-grade CLM silicone with an ultra-lightweight core. It retains the realistic resistance of the material, shape stability, and long lifespan. Included is a CLM silicone head with ROS (Real Oral Sex) technology and a movable jaw.
Technical specifications
- Model: ULW 884# Hazel
- Height: 100 cm
- Width: 32 cm
- Thickness: 25.5 cm
- Waist: 64 cm
- Hips: 107 cm
- Net weight: 24 kg
- Gross weight: 28 kg
- Packaging: 110 × 45 × 40 cm
Channel depths
- Oral: 12 cm
- Vaginal: 18 cm
- Anal: 15 cm
Production photo

Video
Additional parameters
| Category: | CLM ULW |
|---|---|
| Weight: | 35 kg |
| Material: | Silicone |
| Waist circumference: | Medium |
| Weight: | 20 - 30 kg |
| Breast size: | Huge |
| Manufacturer: | Climax-Doll - Ultra |
| Height: | Mini (up to 146 cm) |
| Skin color: | Tan |
| Hair color: | Brown |
| Race: | European |
| _Material: | Silikon |
| _Waist circumference: | 64 cm |
| Hips: | 107 cm |
| Chest circumference (across the breasts): | 87 cm |
| Skin color:: | Opálená / Black CLM |
| Virgin weight: | do 25 kg |
| Výška panny: | 100 cm |
| Výška panny: | 159 cm |
| Hmotnost panny: | do 50 kg |
| Materiál: | Silikon |
| Obvod hrudníku (přes prsa): | 87 cm |
| Obvod pasu: | 73 cm |
| Boky: | 98 cm |
Climax-Doll is a manufacturer of top quality realistic TPE dolls and other accessories.
Climax-Doll products can be found here:



