Climax-Doll Mini Sex Doll Si70cm SP Chace
Code: CLM-SI70-SP-CHACE
Related products
Product detailed description
Climax-Doll Mini Sex Doll Si70cm SP Chace – blonde street-style beauty – BBW edition
Blonde street-style beauty with explosive proportions – Si70cm SP Chace is a mini silicone sex doll in the BBW edition. She has ultra thick thighs, large gel breasts and a distinctly shaped full butt. Her cheeky, confident expression and street vibe make her the ideal companion for anyone with a weakness for bold, stylish, and daring girls.
Thanks to the gel breasts and soft 3D vaginal canal the doll offers a very realistic tactile experience you wouldn't expect from such a compact height of 70 cm. The body made of solid silicone is soft to the touch, durable, and easy to maintain – ideal for intense and frequent use.
So... who has the courage to take her on a date tonight? 💋
Basic equipment included
- Full silicone body
- Gel breasts
- 3D soft vagina
- Hard hands and feet
- Jointed shoulders and knees
- Implanted hair
Optional upgrades
- Gel butt + €43
- Other individual modifications according to the manufacturer's offer
Technical specifications
- Height: 70 cm
- Upper chest: 48.5 cm
- Lower chest: 25.5 cm
- Waist: 29.5 cm
- Hips: 77 cm
- Thighs: 38 cm
- Shoulders: 15 cm
- Neck: 10.5 cm
- Arm length: 25.5 cm
- Leg length: 16.5 cm
- Foot size: 4.4 cm
- Net weight: 9.46 kg
- Gross weight: 11.06 kg
- Package dimensions: 71 × 29 × 24 cm
- Type of opening: Vagina (vaginal intercourse only) – 12 cm
Warning: The wig from the photo cannot be used – the hair is exclusively implanted.
Production photo:
Video:
Additional parameters
| Category: | Silicone mini sex dolls |
|---|---|
| Weight: | 500 kg |
| Material: | Silicone |
| Waist circumference: | Narrow |
| Weight: | 10 - 20 kg |
| Breast size: | Huge |
| Manufacturer: | Climax-Doll |
| Height: | Mini (up to 146 cm) |
| Skin color: | Tan |
| Hair color: | Blonde |
| Race: | European |
| _Material: | Silikon |
| _Waist circumference: | 29,5 cm |
| Hips: | 77 cm |
| Chest circumference (across the breasts): | 48,5 cm |
| Skin color:: | Opálená / Black CLM |
| Vagina type: | Fixní / Fixed |
| Virgin weight: | do 15 kg |
| Výška panny: | 70 cm |
| Výška panny: | 60 cm |
| Typ vagíny: | Fixní / Fixed |
| Hmotnost panny: | do 5 kg |
| Materiál: | Silikon |
| Obvod hrudníku (přes prsa): | 34 cm |
| Obvod pasu: | 22,5 cm |
| Boky: | 32 cm |
| Barva pokožky: | Světlá / Cinnamon |
Climax-Doll is a manufacturer of top quality realistic TPE dolls and other accessories.
Climax-Doll products can be found here:




4_small.jpg)
3_small.jpg)
2_small.jpg)
1_small.jpg)
8_small.jpg)
7_small.jpg)
6_small.jpg)
5_small.jpg)