CalExotics Nipple Play Vibrating Heated Nipple Teaser - Black
Code: 12931_BLACK
Related products
Product detailed description
Experience intense erotic tingling with the Nipple Play vibrating heated nipple stimulators. These easy-to-use stimulators are designed for super sensitive nipple stimulation and are ideal for both beginners and experienced users. Get the fun started with 2 AA batteries and turn on the stimulating and enticing heated vibrating pleasure. These small and discreet bulletproof clamps measure 1.5 inches x 1 inch / 3.75 cm x 2.5 cm and are made from ABS with a PU coating. Easy screw nylon screws offer quick adjustment for a perfect fit. Once activated via the ABS controller, the heated stimulators warm up while vibrating. Lovers of playful nipple play will be in blissful paradise. The high-speed motor of the controller and 2-speed action ensure incredibly pleasurable nipple satisfaction. To use, simply attach the clamps directly to the nipples and experience ultimate heated and vibrating delight. The stimulators can also be used on other sensitive areas of the body.
Additional parameters
| Category: | SM, BDSM, fetish |
|---|---|
| Weight: | 2 kg |
| EAN: | 716770083425 |
| Material: | ABS Plastic / Polyurethane Cote |
| Manufacturer: | CalExotics |
| Color: | Black |
| Rechargeable: | No |
| Material group: | ABS Plastic |
| Speed modes: | 2 |
| Stimulation: | Nipples |
| Battery type: | ["AA"] |
| Diameter: | 2.5 cm |
| Number of batteries: | 2 |
| Total length: | 3.75 cm |
| Typ baterie: | ["AA"] |
| Počet baterií: | 2 |
| Celková délka: | 3.75 cm |
| Průměr: | 2.5 cm |



